Zahrada otevírá možnosti všem, pokud tedy máte vlastní zahrádku, ať už u rodinného domu nebo někde za městem, můžete se pustit do několika úprav. My si však v tomto článku povíme, jak udělat venkovní kuchyni a mít tak při vaření o to větší radost. Krásné počasí nás ještě neopustilo, proč tedy nevařit venku? Venkovní kuchyně na zahradě vám v tom pomůže.
Venkovní kuchyně na zahradě
Dokážete si představit tu pohodu, kdy vaříte venku, pod slunečným dnem? Je pravdou, že se již ochlazuje, ale dokud je modré nebe, tato příležitost se vám přímo nabízí. Stačí se jen pořádně obléct a můžete s rodinou vyjít na svou zahradu, kde si uvaříte jídlo, které máte nejraději. Tím byste také svou venkovní kuchyni na zahradě měli pokřtít.
Venkovní kuchyně na zahradě se nesmí obejít bez grilovacího pultu. Kuchyňskou linku tedy udělejte dostatečně dlouhou, abyste do samotného středu mohli nainstalovat grilovací zařízení. Možná si budete říkat, že finální verze kuchyňské linky venku bude vypadat vtipně, ale věřte nám, že jakmile bude obsahovat vše potřebné, nudit se rozhodně nebudete. Při klasickém vaření máte stále dostatečný prostor pro krájení a celkový proces, nemusíte se tak ničeho obávat. Budete-li chtít grilovat, postavíte se do středu ke kuchyňské lince, otevřete gril a můžete se pustit do činnosti.
Vodovodní přípojka
Venkovní kuchyně na zahradě bude potřebovat mimo jiné i vodovodní přípojku, abyste si mohli potraviny umývat. Kromě toho se následně musíte postarat o nádobí. Nezapomeňte však na to, že během zimních měsíců je potřeba vodovodní přípojku vypojit, jinak by mohla prasknout. Zimní teploty na venkovní vaření zdaleka nejsou těmi pravými. Jestliže je ale podzimní období, vařit stále můžete, samozřejmě při vyšších teplotách.
V neposlední řadě se řiďte klasickou kuchyní. Jen skutečně dodržte délku kuchyňské linky, protože tam budete instalovat grilovací systém. Na tento bod nezapomeňte v žádném případě, jinak si zmenšíte prostor pro vaření.