Se sportem nebo novou zálibou lze začít kdykoliv. Pokud vás nenapadá nic, čemu byste se mohli věnovat, co se takhle zaměřit na bouldering? Jestliže vám tento sport nic neříká, pak jste tady správně. Bouldering je v posledních letech oblíbenou činností, jež zvládnete i vy. Jak se říká, vše je o tréninku. Bouldering vám nic neříká? Co se pod touto aktivitou ukrývá?
Bouldering aneb o jakou disciplínu se jedná?
Pokud vám bouldering nic neříká, nezoufejte. Velké množství lidí, kteří s tímto sportem začínali se v první řadě museli zajímat o to, jaká činnost vlastně do tohoto pojmu patří. Bouldering je lezecký sport. Jen s tím rozdílem, že lezec není u lezení na skály ničím jištěny. Lezení tedy jinými slovy probíhá bez lana. Nemusíte se však ničeho obávat. K této aktivitě se totiž využívají převážně menší skály a balvany. V neposlední řadě jsou tyt obalvany a skály vyhledávaný tak, aby se nejednalo o náročnou obtížnost.
Bouldering je možné ze začátku trénovat na umělých stěnách. V momentě, kdy spadnete, nemusíte se bát, že si ublížíte. Na zemi jsou položeny žíněnky, jež se starají o bezpečnost. Na umělých stěnách začíná téměř většina populace, která si chce tento sport vyzkoušet. Kromě toho slouží umělé stěny jako skvělý trénink v zimním období. Co budete k boulderingu potřebovat? K této aktivitě není zapotřebí příliš mnoho věcí, takže se nemusíte ničeho obávat. Celkově nepatří bouldering mezi finančně náročné aktivity. Je tak vhodný prakticky pro každého.
Vybavení na bouldering
V první řadě se neobejdete bez speciálních bot, kterým se říká lezečky. Díle nesmíte zapomenout na bouldermatku. Jde o měkkou podložku, která vás chrání před jakýmkoliv úrazem. Je dobré si s sebou vzít také batoh pro veškeré vybavení, včetně pití a občerstvení. Na závěr také nezapomínejte na magnezium. Co je to magnezium? Chemický přípravek, který zabraňuje pocení rukou.