Uskladnění dřeva je relativně složitou činností pro mnoho majitelů zahrad. Velké množství, které si většina lidí objednává na zatápění a malé zahradní prostory nejdou příliš dohromady. Je ovšem už teď jasné, že ho nemůžete mít rozmístěné všude po vaší zahradě. Jednak by na něho pršelo a jednak by vám mohl někdo pár špalků ukrást. Nejideálnějším místem je tzv. dřevník, který slouží právě pro tyto účely.
Uskladnění dřeva
Ačkoli je dřevník také venku, hlavní výhodou je stříška, která by rozhodně na této malé stavbě neměla chybět. Stříška chrání dřevo v první řadě před deštěm a v druhé řadě je možnost stavět špalky směrem nahoru, a to až do velikosti dřevníku neboli stříšky. Tímto způsobem vám tak nebude dřevo zabírat příliš velké množství místa na vaší zahradě, které byste mohli využít jinak. Dřevníky se většinou staví hned vedle rodinných domů, takže jejich krádež je téměř nemožná, protože byste si toho okamžitě všimli.
Možná si říkáte, proč byste dřevník měli stavět, když můžete dřevo schovat ve sklepě. Tady však na scénu přicházejí dvě důležité otázky. Tou první je, zda sklep máte. Pokud ano, jeden bod máte za sebou, to ale neznamená, že jste vyhráli. Druhou otázkou jsou podmínky, které ve sklepech dost často bývají. Ty nejsou za žádných okolností vhodné pro dřevo. Zejména kvůli tomu, že se v něm drží vlhkost, která by dřevo mohla narušit a následné zatápění nebude snadné.
Moderní dřevník zvládne každý domácí kutil
Když se podíváte na moderní dřevníky, není to o ničem jiném než o pár trámech a střeše. Je to svým způsobem takový domeček, ve kterém ovšem nebudete bydlet vy, ale dřevo. Stačí postavit k rodinnému domu dva až čtyři trámy, které zabetonujete do země a následně se můžete pustit do střechy. Jaký materiál a volbu zvolíte už bude záviset čistě jen na vás. Důležité je, aby střecha dobře chránila dřevo před vlhkem. Uskladnění dřeva patří k důležitým činnostem, jako například podzimní příprava zahrady.