Po čase se nábytek opotřebuje, stejně tak jako každá jiná věc. Protože se jedná o váš interiér bytu nebo rodinného domu, chcete tento menší problém začít okamžitě řešit. Jakmile se podíváte na rodinný rozpočet, nemáte příliš na vybranou.
Finance jsou základem
Finanční prostředky vám stěží stačí na další použitý nábytek. Pokud si říkáte, co teď, nemusíte zoufat. Řešení se nabízí v nátěru starého nábytku. Oživte své staré kousky pomocí nové barvy. Na dalších pár měsíců nebo let máte vystaráno a nebude vás to téměř nic stát. Ukážeme vám, jak si levně přetřít nábytek, aby dostal nový nádech.
Vydrží to? Ano, ale…
Jestliže vás zajímá, zda nátěr na nábytku vydrží, tak odpověď je ano. Samozřejmě se ale samotná práce musí provést správně, jinak by se vám nová barva mohla po čase odlupovat. Nátěrem můžete navíc získat jiný styl skříně, komody nebo židle. Záležet bude na vašem stylu bydlení. Pokud ale nemáte dostatečné množství finančních prostředků, je nátěr bezpochyby na místě. Vy se tak nemusíte již nadále dívat na starý, obouchaný nábytek.
Nejprve nábytek opravíme
V první řadě se podívejte z blízka, jak na tom je vámi zvolený nábytek, který chcete natírat. Máme teď na mysli jeho stav. V případě, že je na určitých místech poškozený, nový nátěr by nevypadal podle vašich představ. Vezměte si tmel a praskliny zadělejte. Nemusíte se obávat, že byste proces nezvládli. Vše je jistě vysvětleno na etiketě. Jakmile dokončíte opravovací část, musíte nábytek vyčistit. Do čištění zapojte i opravenou část. Nová barva vám poté lépe chytne. Čištění se provádí pomocí teplé vody a hadříku. Ten by měl být z materiálu, který neudělá na nábytku rýhy.
Poslední částí je natírání nábytku
Po opravách a vyčištění se můžeme konečně pustit do poslední části, která je při natírání tou nejdůležitější. K tomu potřebujete brusný papír. S ním byste povrch nábytku měli zdrsnit. Jedině tak docílíte toho, že barva chytne, bez toho, aniž by se začala okamžitě odlupovat. Vždy si pamatujte, že drsný povrch je pro nátěr tím nejlepším. Dále už můžete otevřít plechovku s barvou, kterou je nutné předem zamíchat. Při samotném natírání provádějte tahy po jednotlivých pruzích. Nikdy nenatírejte jako v době, kdy jste byli na základní škole. Kde jste měli libovolný styl, ve kterém jste jezdili ze strany na stranu.