Digitální nomádství je pojem, který se v poslední době vyskytuje jak mezi mladými, tak staršími lidmi. Pokud nevíte, co si pod pojmem digitální nomádství máte představit, jste tady správně. Kdo je to nomád a kdy se za něho člověk může označit? Jestliže vás digitální nomádství zaujme, pak není od věci zaměřit se mimo jiné i na knihu Travel Bible. Nyní se podíváme na základy ohledně tohoto pojmu.
Co je to digitální nomádství a kdo se může označit za nomáda?
Vysvětlíme vám, kdo je to digitální nomád. Ve zkratce se jedná o člověka, který se neustále přesouvá z místa na místo. Nemáme tím na myslí z jedné budovy do druhé. Tito lidé nemají problém přesouvat se ze státu do státu. Jeden týden jsou například v Německu a druhý týden nemají problém být ve Španělsku. Zajímá vás, proč je tam to slovíčko digitální? Je to dáno tím, že během této cesty se tito lidé živí počítačem, mobilním telefonem a internetem. Jejich cesta se tak nedá označovat za dovolenou, protože zabíjí dvě mouchy jednou ranou.
Chtějí poznávat svět a zároveň pracovat a vydělávat si tak na sebe. Digitální nomád může být každý, komu vystačí k prací mobilní telefon, počítač a internet, jak již bylo uvedeno v předchozím odstavci. Samozřejmě se tomuto pojmu mohou věnovat pouze lidé, u kterých nevadí cestování. Nebudou totiž moct docházet do svého zaměstnání, protože budou neustále na cestách. Digitální nomádi si sami vyberou, kde chtějí cestovat. Mohou střídat pláže nebo města nabízející památky. Nezáleží na státu, ale na tom, že jsou každý týden na jiném místě.
Práce na dálku je moderní
Práce na dálku je velice moderním hitem a pokud máte obor, který vám to umožňuje a zároveň milujete cestování, lze spojit dvě věci jednou ranou. Proč se tedy nepustit do digitálního nomádství, jestliže máte tu možnost?