Slunce je pro váš trávník obrovským nepřítelem. Zkrátka dokáže udělat nemalé škody, které je dobré předem minimalizovat. To se dá provést pomocí několika tipů. Rozhodně je dobré bojovat s tím, jak ochránit trávník před spálením. Jedině tak bude váš trávník v letních měsících dobře vypadat. Rádi byste se tyto tipy dozvěděly? Následujte nás.
Ochraňujeme trávník před spálením
Prvním tipem je zalévání. To by mělo být pravidelné. Snažte se také zaměřit na větší množství vody. Je důležité ale zalévat trávník buď to brzy ráno nebo pozdě večer. V žádném případě nesmíte trávník zalévat přes den, kdy teploměr ukazuje nejvyšší teploty. Metr čtvereční trávníku by měl dostat přibližně 10 litru vody. Pokud se tak stane, voda se dokáže dostat hluboko do trávy, což je přesně váš cíl. Dalším tipem je růst trávy. Provádí neustále její zkracování? Neděláte dobře. Tráva by měla naopak růst. Udržujte ji tak, co nejdelší.
Pokud si myslíte, že čím kratší trávu budete mít, tím odolnější bude proti slunci, jste na omylu. Jinými slovy je to přesně naopak. Trávu je dobré udržovat přinejmenším na 6 až 7 cm. Dopřejte trávě ochranu v podobě štítu, a to ze staré trávy. Starou trávu zkrátka využíjte k tomu, abyste ochránili tu, která vám roste. Jak toho docílit? Vezměte posekanou trávu a umístěte ji na tu, jež roste. Trávě tak dopřejete jakýsi štít. Tráva tak bude proti slunci o to odolnější. Právě toho byste měli docílit. Každý jednotlivý tip vám pomůže s tím, bojovat proti větším teplotám.
Na hnojivo zapomeňte
Výše uvedený štít trávě bohatě stačí. Zapomeňte na hnojivo. To se hodí převážně po ukončení letní sezóny. Hnojivo se v letních měsících zkrátka nehodí, a tak jej schovejte pro jiné období. Tráva tím bude opět odolnější proti větším teplotám a slunci. Nebudete-li výše uvedené tipy dodržovat, vaše tráva by se mohla spálit.