Jste již nějakou dobu ve vztahu a přemýšlíte nad otázkou společného bydlení? Kdy je vlastně ten správný krok pro společné bydlení a jak poznat, že není příliš brzo? Otázka může být v některých případech složitější, než se na první pohled zdá. Pokud se nastěhujete předčasně, nemusí váš vztah vydržet déle než týden. Na druhou stranu, jestliže jste spolu déle než 5 let, může společné bydlení rovněž uškodit. Zajímáte se proč? Teprve společné bydlení ukáže, zda dokážete v jedné domácnosti společně žít. Jak na společné bydlení?
Jak na společné bydlení v pár krocích?
Před samotným stěhováním se musíte rozhodnout, jak si tento krok představujete. V tomto bodě si musíte promluvit o tom, jak si budete dělit nájem a veškeré náklady, včetně jídla. Kromě toho zapomeňte na to, že byste ve společné domácnosti měli před sebou tajemství. Jste na to dva, a tak se zapojit musíte jak vy, tak váš partner. Řeč není pouze o finančních prostředcích, ale i domácích pracích. Jakmile si to ujasníte, můžete se vrhnout na hledání pronájmu nebo vlastního bytu. První náklady na stěhování budou vyšší. Převážně v případě, kdy přemýšlíte o pronájmu, kde je potřeba složit mimo jiné také kauci.
Zařizování interiéru
Při zařizování bytu se projeví nejenom váš vkus, ale také i partnerův. Tady můžete poprvé narazit. Určitě máte vy i váš partner pár základních věcí z předchozího bydlení. Tyto věci, ovšem s největší pravděpodobností, nebudou společně ladit. Musíte se tedy domluvit, jakou místnost zařídíte vy a jakou naopak váš partner. Rozhodnout se můžete také pro nové vybavení, které si však nemůže každý mladý pár dovolit.
Základem jsou kompromisy!
Základem úspěšného společného bydlení jsou kompromisy, kterým se bohužel v domácnosti nevyhnete. Zkuste v některých situacích partnerovi ustoupit a v budoucnu to stejné očekávejte od protějšku. Bavíme se nejčastěji o nákupu nového zařízení a vybavování interiéru. Vše ostatní už záleží pouze na vás.