Učení Feng Shui se dá dnes převádět téměř na cokoli. Můžete si podle něj zařídit svůj interiér bytu nebo rodinného domu, kanceláře, a dokonce i zahradu. Ta se může zaměřovat na letní i zimní, podle toho, jaké je zrovna aktuální období. Feng Shui na zahradě dnes není v žádném případě výjimkou, ale oceňovaným dílem, podle kterého se řídí i zahradní designeři. Na vaší zahradě tak bude vládnout klid a pohoda.
Feng Shui na zahradě aneb poznejte kus přírody
Feng Shui se zaměřuje převážně na přírodní věci. Vezměte si například ložnici, kde by se člověk měl cítit bezpečně a vždy by tu měl kvalitně a rychle usnout. Jakmile ale spánek naruší elektronické přístroje, člověk je opět probuzen. Je tedy potřeba se elektronických přístrojů zbavit. Na zahradě funguje Feng Shui relativně podobně. Výhodou je, že se jedná o venkovní prostředí, takže zde přírodní materiál náramně zapadne. Neznamená to, že byste si nemohli pořídit i nějakou tu dekoraci.
Jinými slovy se dají přírodní materiály nazvat také jako elementy, které jsou okouzlující už jenom z toho důvodu, že se zaměřují na Feng Shui. Mezi ty nejčastěji využívané patří dřevo, oheň nebo voda. Co se týče dřeva nebo vody, tady máte spoustu možností. Ty se vám doslova nabízejí samy, jen po nich musíte sáhnout. Oheň už bývá problémem, ten si ale můžete dopřát například při grilování, když už vás nic jiného nenapadá.
Pokračujeme s vybavováním, rostlinami i keři
Malé jezírko a dřevěný můstek vám prozradí více. I takto je možné zařídit si svou zahradu. Pokud nechcete můstek na své zahradě stavět, protože na to nemáte jednak finance a prostory, můžete ze dřeva postavit jiný artefakt. Ať už se bude jednat o dřevěnou cestičku nebo cokoli jiného, zaměřte se převážně na dřevo.
Rostliny a keře by měly být důkladně opečovány. U keřů se soustřeďte na samotný střih a dejte jim nějaký tvar. Nejčastěji využívaným tvarem na Feng Shui zahradách bývá koule. Feng Shui na zahradě je zejména o detailech.