Už dávno není vířivka jen součástí hotelů a wellness center, dopřát si ji můžete i vy ve vašem domě. V první řadě si ujasněte, co od ní očekáváte. Na trhu je jich spousta, takže každý si může vybrat tu svou přímo na míru. Nedávejte ovšem na první dojem nebo na možnost výhodného nákupu. Výběr vířivky, která bude vyhovovat právě vám konzultujte s odborníky, určitě se vám to vyplatí.
Do interiéru nebo do exteriéru?
Už víte, kde chcete vaši vířivku postavit? Jako součást koupelny nebo venku na terase, kde se toužíte kochat nebem plným hvězd? Pokud chcete mít vířivku v interiéru, počítejte s kvalitním odvětráváním. To ovšem znamená i vyšší finanční náklady. V případě, že chcete mít vířivku venku, určitě ji budete chtít využívat celoročně a pokud možno s co nejmenšími starostmi o ni. Vyberte vhodné a také praktické místo, kde si budete moct užívat pohodu a relax.
K čemu má sloužit?
Bude vaše vířivka pouze pro dvě osoby nebo dáváte přednost větší, pro celou rodinu i skupinu přátel? Pokud očekáváte možnost celkové hydromasáže nebo jemnou masáž, také tomu musíte přizpůsobit výběr správného modelu. Vašim představám se totiž musí přizpůsobit hydrodynamika, průměr potrubí, typy trysek i zjistit výkon čerpadla. Při výběru si zjistěte délku záruční doby a také na co se vztahuje. I podle těchto informací odhalíte kvalitního výrobce.
Náklady na provoz
Možná jste objevili výhodnou koupi nové vířivky, ale dobře zvažte, jestli je tato koupě opravdu výhodná. Někdy se vám ušetřené peníze v konečném důsledku nemusí vyplatit. Důležité jsou jak provozní náklady, tak i skutečná životnost. Náklady kvalitních vířivek se pohybují od 700 až 1400 korun měsíčně s životností 15 až 20 let. U levných vířivek se s celkovými náklady můžete vyšplhat až na 3000 korun i více, přitom jejich životnost je 2 až 4 roky. Při správném výběru kvalitní vířivky rozhodují materiály, technologie, čerpadla, trysky i filtry. Rozhodně je rozumné, konzultovat vaše představy o nové vířivce s odborníky, kteří vám pomohou vybrat tu správnou pro vás.